ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI

11971499311643754029erik_Single_Snowflake.svg.medNasz serwis lpg oferuje także bogatą gamę innych usług z zakresu mechaniki pojazdowej. Jedną z nich jest właśnie odgrzybianie klimatyzacji. Układ klimatyzacji, jak inne elementy samochodu, nie jest układem bezobsługowym. Niestety niektórzy kierowcy zdają sobie z tego sprawę dopiero wtedy, gdy w samochodzie po prostu zaczyna śmierdzieć. Nieprzyjemny zapach wydzielany jest przez pleśnie i grzyby gromadzące się głównie na parowniku, który jest idealnym miejscem dla rozwoju tego typu organizmów, ponieważ ukryty przed światłem i ze względu na zadanie jakie spełnia jest wilgotny. Nieprzyjemny zapach nawiewany jest dmuchawą do wnętrza pojazdu, powoduje dyskomfort podczas podróży, jednak znacznie groźniejsze mogą być reakcje alergiczne. Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też zaleca się odgrzybianie klimatyzacji raz w roku. Gdy zapomnimy o profilaktycznym odgrzybianiu i dopuścimy do sytuacji, gdy w kabinie zacznie już mocno śmierdzieć, może okazać się, że standardowa procedura odgrzybiania nie przyniesie pożądanego rezultatu. W skrajnym przypadku konieczne może okazać się wymontowanie parownika w celu jego dokładnej dezynfekcji, co z reguły jest dość kosztowne z racji trudnego do niego dostępu. Lepszym wyjściem jest zatem regularne odgrzybianie.

Metoda ozonowa

ozon kopiaWytworzony ozon ma wysoka zdolność utleniania, zabija i usuwa pyłki, bakterie, pleśń, kurz, wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zapachy oraz doskonale przechowujący się w układzie klimatyzacji szczep Legionella, który wywołuje zapalenie płuc. Ozon jest cząsteczką tlenu składającą się z trzech atomów, naładowaną ujemnie. Cząsteczka ozonu jest mało żywotna. Dlatego, po 10- 15 sekundach rozpada się do swojej pierwotnej formy: tlenu (O2). Usuwa tłusty osad, kurz, pyłki roślin i inne zanieczyszczenia z parownika, eliminuje przykre zapachy z układu klimatyzacji i wnętrza pojazdu, neutralizuje mikrozanieczyszczenia, grzyby i bakterie, Zapobiega reakcjom alergicznym. Cały proces odgrzybiania trwa od 20 do 40 min. Metodę tę stosujemy we wszelkich systemach klimatyzacji sterowanych ręcznie lub elektronicznie (klimatronik), w autach z filtrem przeciwpyłowym lub bez filtra. Cały proces czyszczenia i dezynfekcji układu klimatyzacji odbywa się bez jej demontażu, koszt usługi 50 PLN. Przed czynnością odgrzybiania należy wymienić filtr przeciwpyłkowy.

                              

Zgodnie z (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170) „Kopiowanie i rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu do celów zarobkowych bez zezwolenia autora jest Z A B R O N I O N E i stanowi naruszenie praw autorskich.” Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów (zdjęć, kodu HTML, opisów itp.) znajdujących się na tej stronie bez zgody naszej firmy jest zabronione!