Lubryfikacja JLM

zestaw1Lubryfikacja to najprościej mówiąc dodatkowe smarowanie, które chroni gniazda zaworowe przed wypaleniem i obniża temperaturę spalania w silniku. Stosuje się ją w silnikach zasilanych autogazem, choć nie we wszystkich jest to konieczne. Zaś ze względu na swoje właściwości lubryfikację zastosować można we wszystkich silnikach, nie tylko tych wyposażonych w instalację lpg.

Valve Saver Fluid – lubryfikator holenderskiej firmy JLM ma za zadanie:

  • chronić zawory i gniazda zaworowe przed wypaleniem,
  • czyścić zawory dolotowe, wtryskiwacze oraz układ paliwowy,
  • obniżać temperaturę w komorze spalania,
  • smarować oraz zabezpieczać górną część cylindra,
  • obniżać zużycie paliwa (nawet d 5%) oraz poziom szkodliwych substancji

Skuteczność produktu potwierdziły testy przeprowadzone przez uczonych z niemieckiej uczelni Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes (Uniwersytetu Nauk Stosowanych Saary), w ramach opisywanego przez nas przedsięwzięcia o nazwie CO2-100minus. System Valve Saver Kit zamontowano w Peugeocie 107, a następnie zmierzono poziom zużycia gniazd zaworowych.

Minimalne zużycie płynu wynosi 1 ml na 1 l paliwa (1:1000), ale możliwe są także większe stężenia – dla skuteczniejszej ochrony. Pojedynczy zbiornik o pojemności 400 ml wystarczy więc na okres czasu, w którym samochód zużywa 400 l paliwa, a więc 4000 km i więcej.

Holenderska firma zapewnia nieszkodliwość lubryfikatora dla części silnika oraz elementów układu wydechowego, takich jak sondy Lambda czy katalizatory.

Poniżej prezentujemy link do listy silników, które wymagają zastosowania lubryfikatora:
LISTA SILNIKÓW

litrCałe urządzenie dozujące można zamontować w momencie montażu instalacji gazowej, jak i również w późniejszym czasie. Sam montaż zajmuje do 30 minut. Olej lubryfikacyjny można zakupić w naszym serwisie, jak i gotowe zestawy z montażem. Zestawy dostępne są w dwóch wersjach – Standard oraz Pro, czyli ze wskaźnikiem informującym o konieczności uzupełnienia zasobnika.

Ceny produktów JLM:

Zestaw lubryfikacyjny Standard + montaż 200 PLN
Zestaw lubryfikacyjny Pro + montaż 250 PLN
Olej lubryfikacyjny 500 ml 50 PLN
Olej lubryfikacyjny 1000 ml 100 PLN

                              

Zgodnie z (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170) „Kopiowanie i rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu do celów zarobkowych bez zezwolenia autora jest Z A B R O N I O N E i stanowi naruszenie praw autorskich.” Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów (zdjęć, kodu HTML, opisów itp.) znajdujących się na tej stronie bez zgody naszej firmy jest zabronione!