Volkswagen Passat 1.9 TDI 2003r

17571 – Fuel Temp Sensor (G81): Open or Short to Plus czujnik temperatury paliwa w nastawniku, uszkodzony lub zwarty

17965 – Charge Pressure Control: Positive Deviation Czujnik G31 (G71/F96)

Sterowanie ciśnieniem doładowania: odchylenie wartości niesprawność układu turbodoładowania, za wysokie ciśnienie ładowania turbiny Ciśnienie w kolektorze ssącym i ciśnienie powietrza, patrz G71/F96* niezrozumiała wartość sygnału. Ciśnienie w kolektorze ssącym jest rozpoznawane przez czujnik G31 ciśnienia doładowania (w miejsce wskazanego czujnika G71). Ciśnienie doładowania jest rozpoznawane przez czujnik F96 położenia n.p.m (w komputerze sterującym pracą silnika).

USZKODZENIE: zbyt wysokie ciśnienie doładowania, uszkodzona tzw. gruszka regulująca ciśnienie turbiny

OBJAWY: brak mocy

Opel Astra 1.7TD 2000r


takie błędy mogłyby sugerować np. uszkodzony zawór EGR ale ponieważ auto oprócz spadku mocy zostawiało za sobą kłęby czarnego dymu, naszą diagnozą była turbina; po wymianie silnik odzyskał moc i ustąpiło dymienie z rury wydechowej

                              

Zgodnie z (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170) „Kopiowanie i rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu do celów zarobkowych bez zezwolenia autora jest Z A B R O N I O N E i stanowi naruszenie praw autorskich.” Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów (zdjęć, kodu HTML, opisów itp.) znajdujących się na tej stronie bez zgody naszej firmy jest zabronione!